Synod diecezjalny o nawróceniu i odnowie życia Kościoła

Metropolita wrocławski, ks. abp Józef Kupny, 1 kwietnia 2023 r. na Mszy św. z okazji 40. rocznicy swoich święceń kapłańskich, ogłosił zwołanie „Synodu diecezjalnego o nawróceniu i odnowie życia Kościoła”, biorąc za motto słowa Maryi skierowane do każdego z nas: Uczyńcie wszystko, co wam powie Syn (J 2,5).

Pragnieniem ks. Arcybiskupa jest to, abyśmy razem stanęli za Jezusem i poszli za Nim. Synod ten to rodzaj „diecezjalnych rekolekcji”, podczas których będziemy mogli doświadczyć spotkania Boga we wspólnocie, przemyśleć odnowienie struktur Kościelnych, aby lepiej służyły one odnowie wiary i owocnemu wyjściu misyjnemu na zewnątrz, oraz rozeznać wizję Kościoła w najbliższej przyszłości, aby móc wyprzedzać nadchodzące wydarzenia i ją kreatywnie kształtować.

Modlitwa i inne formy uczestniczenia w Synodzie to niepowtarzalna w naszym życiu okazja na udział w życiu i kształtowaniu Kościoła lokalnego – wszystkich do tego gorąco zachęcamy i zapraszamy!

Abp Józef Kupny zaprasza na Synod Archidiecezji Wrocławskiej

1. Masz wpływ na swój Kościół !
  2. Komunia – formacja – misja.

O synodzie mówią:

1. Bp Maciej Małyga – cele synodu
  2. Ks. dr Adam Łuźniak – cele synodu
  3. Adriana Kwiatkowska – cele synodu
  4. Ks. Tomasz Kowalski – cele synodu
  5. Bp Maciej Małyga cele synodu

Podstawowe informacje:

1. Przewodniczący Parafialnego Zespołu Presynodalnego: ks. Krzysztof Jakubus, proboszcz
  2. List pasterski ks. abpa J. Kupnego
  3. Modlitwa za Synod
  4. Cele i etapy Synodu
  5. Cele i przebieg etapu presynodalnego